Başkan Çakırmelikoğlu ''birlikte olmanın gücü''

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunan AZM Ajans imtiyaz sahibi Yalçın Meşe haber merkezimize ziyaret esnasında yapılan röportajdan notlar aktardı.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na seçilen Çakırmelikoğlu’nun sorulara cevapları şöyle:

Yalçın Meşe : Giresun’dan yayılan ve meyveli soda imparatorluğuna uzanan yolculuğu kısaca anlatır mısınız ?

Çakırmelikoğlu : 1997 yılında ilk fabrikamızı çok büyük hayaller ile aldık ve bir o kadar da heyecanlıyız. Yönetim kurulundaki arkadaşlar ile ortak bir kara alarak ürünlerimizi pazara sunmaya başladık bu dönemde de çok zorluklar ile karşılaştık insanlara anlattığımızda anlamıyorlardı. 2007 yılında Bursa’nın inegöl ilçesine bir tesis açtık. Şu anda Türkiye genelinde iki yüz civarı bayimiz mevcut, ellinin üzerinde de ülkeye ihracat yapmaktayız.

Yalçın Meşe : Sosyal ilişkilerinizdeki dizaynın iyi olmasının ticari ilişkilerinizin gelişimine sağladığı katkıyı nasıl değerlendiriyorsunuz ?

Çakırmelikoğlu : Mutlaka, her şey de olduğu gibi insanda da dizayn önemli, almış olduğunuz üründe de dizayn önemli. Sosyalliğin tanınırlık yönünden çok faydası var ama onun dışında bir faydası olduğunu düşünmüyorum.

Yalçın Meşe : İlginç bir anınız var mı ?

Çakırmelikoğlu : Profesyonel olarak çalıştığımız için öyle bir şey yaşamadık ama bugün baktığınızda birkaç ülkede şişeli üründe pazar lideriyiz.

Yalçın Meşe : Burası büyük bir yapı, aile var ve aynı zamanda kendi ticaretiniz var dengeyi nasıl sağlıyorsunuz ?

Çakırmelikoğlu : Kurumsallıktan bahsettik, odamızı da kurumsal bir yapıya büründürdük yönetimimiz ile beraber, şirketimizde kurumsal bir

yapıda gayet ikisi de bir arada denetimli bir şekilde gidiyor.

Yalçın Meşe : Kariyerinize siyasi bir kariyer eklemeyi düşünüyor musunuz ?

Çakırmelikoğlu : Öyle bir hedefimiz yok.

Yalçın Meşe: Giresun için altın bir cümleniz var mı ?

Çakırmelikoğlu : Bizim odamızın bir sloganı var güzel bir slogan bu sloganı tutuyoruz, “Birlikte olmanın gücü”  önce birlik ve beraberlik içinde olacağız gerisi zaten gelir.