Giresun Afetlere Hazır!
istetiklagelsin

Giresun ve çevresinde meydana gelebilecek kuvvetli fırtına ve yağış olaylarına müdahale etmek amacıyla Vali Mehmet Fatih Serdengeçti ve AFAD Başkanı Vali Okay Memiş başkanlığında Giresun AFAD Kriz Merkezinde Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi.

Aşırı yağışlar nedeniyle Ordu'da yaşanan olumsuzlukları yerinde incelemek üzere bölgeye gelen AFAD Başkanı Okay Memiş'in katılımıyla, Vali Mehmet Fatih Serdengeçti başkanlığında, Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü AFAD Kriz Merkezinde  yapılan toplantıya; Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, AFAD Başkan Yardımcısı Dr. Önder Bozkurt, Afetlere Müdahale Genel Müdürü Dr. Sadi Ergin, Vali Yardımcısı Dr. Davut Sinanoğlu ile Türkiye Afet Müdahale Planı gereğince Giresun'da görevli kurum ve kuruluşların yetkilileri katıldı.

Toplantıda, Giresun ve ilçelerinde etkili olması beklenen kuvvetli fırtına ve yağış öncesinde alınan tedbirler ve herhangi bir olumsuzluk yaşanması halinde yapılacak çalışmalar bir kez daha gözden geçirildi.

AFAD Başkanı Memiş ve Vali Serdengeçti, sadece kurumların alacağı tedbirlerin yeterli olmayacağını belirterek, vatandaşların da yapılan uyarılara ve uygulanan tedbirlere uymalarının önemli olduğunu söylediler.

Toplantıda, ilgili kurum amirleri tarafından; afet öncesi alınan tedbirler ve muhtemel bir olumsuzluk halinde yapılacak çalışmalar ve koordinasyonla ilgili bilgi paylaşımında bulunuldu.

Yapılan sunumlarda il genelinde toplam 279 personel ile 722 araç ve iş makinasının olası olumsuz durumlara karşı teyakkuza geçirildiği aktarıldı.

İçişleri Bakanlığımızın 16.04.2024/1 sayılı Hidro-Meteorolojik Afet ve Acil Durumlarına ilişkin hazırlık çalışmaları genelgesi kapsamında; TAMP’ta görevli kamu kurumlarına bilgilendirme yapıldığı ayrıca ilgili çalışmaların ivedilikle tamamlanmasının gerekliliği ifade edildi.

Sunumlarda 15 ilçedeki tüm vatandaşlarımızın belediye anons sistemi ve diğer duyuru kanalları ile sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldığı belirtildi.

Giresun İl Özel İdaresi ve Karayolları 104. Şube Şefliği tarafından kapalı yol bilgisi ve ihbarı bulunmadığı, ekiplerin olası ihbarlara karşı teyakkuz halinde beklediği ifade edildi.

Son olarak DSİ 226. Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından da derelerde ıslah çalışmaları hızlandırıldığı belirtildi.

AFAD Başkanı Memiş ve Vali Serdengeçti, toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, yağışların etkilerini en aza indirmek amacıyla çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirterek, vatandaşlarımızın herhangi bir acil durumda 112 Acil Çağrı Merkezi'ni aramalarını ve yetkililerin talimatlarına uymalarını hatırlattılar.

Yapılan sunum ve alınan kararların ardından katılımcıların soruları, katkıları, görüş ve önerileri dinlenerek toplantı sona erdi.

Toplantı sonrasında AFAD Başkanı Memiş, toplantıyı takip eden basın mensuplarına da açıklamalarda bulundu.

Vali Serdengeçti ise toplantı ile ilgili olarak “AFAD Başkanı Sayın Okay Memiş başkanlığında, Koordinasyon Toplantımızı gerçekleştirdik. İlimizde beklenen muhtemel fırtına ve yağışlar için başta AFAD olmak üzere tüm kurumlarımız ile birlikte teyakkuz halindeyiz. Yaşanan olaylara ivedilikle müdahale ediyor, gerekli tüm tedbirleri alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Giresundan Gelsin

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

maknuts

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

giresundangelsin

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği